Setkání českých a maďarských partnerských měst a obcí
5. září 2019

Úspěšné setkání českých a maďarských partnerských měst a obcí se konalo dne 05.09.2019 v prostorách českého zastupitelského úřadu v Budapešti, v Maďarsku.

Toto setkání se uskutečnilo pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Budapešti, Velvyslanectví Maďarska v Praze, CzechTradu a Zlínského kraje.

V rámci programu se uskutečnila osobní setkání zástupců měst a obcí z České republiky a Maďarska. Posilnili se vzájemné vztahy a navázali se nové partnerské spolupráce. Dále proběhli pracovní semináře a odpolední program zakončila prezentace Zlínského kraje jako perspektivní turistické destinace. Letošní setkání tak úspěšně navázalo stejnou akci pořádanou již v minulém roce.

Výstava Herendského porcelánu
4. září 2019 až 30. září 2019

Dne 4. září 2019 se uskutečnilo otevření výstavy porcelánu Herend v Praze, kterou pořádá Maďarský institut v Praze ve spolupráci Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.. Výstavu podporuje maďarské velvyslanectví.

Vytvářet hodnoty prostřednictvím manufakturní výroby je výsadou. Tvorba luxusních předmětů, ozdob a prostírání přepychových domovů je výjimečným uměním. Výroba porcelánu v Herendu, dnes již v největší porcelánové manufaktuře na světě, probíhá od prvních okamžiků jeho zrození až po malování ručně. V Manufaktuře, která je Hungarikem, součástí Maďarského Dědictví a také Evropského kulturního dědictví!

Tradicionální společnost pečuje o své tradice, uchovává svoji minulost a dennodenně vyrábí elegantní, úžasný, dech beroucí porcelán. Je to kouzlo, pradávné tajemství, které vlastní. Mezi znalýma rukama mistrů se surovina z kaolinu, živce a křemene přeměňuje v talíře, šálky, vázy a různé figurky. Během pálení získává pevnost, posléze malíři porcelánu halí předměty pomocí jemných štětců a per do důstojně zdobeného hávu. Nespočet tvarů, spousta metod zdobení, návrháři a neustálý vývoj, to vše je potřeba k tomu, aby Manufaktura založená v 19. století byla i dnes uznávána. Můžeme směle prohlásit: Herendský porcelán je uznáván jako součást Maďarského Dědictví.

Porcelán jako materiál je věčný, krása je často pomíjivá. Krásu vypálíme do porcelánu, abychom vytvořili něco trvalého. A milovníci porcelánu si mohou krásu této výstavy a věčnou vzpomínku na ni uchovat ve své duši.

Kdykoliv, v jakékoliv době a v jakémkoliv stylu si každý může najít jemu vyhovující Herendský porcelán. Vždyť vývoj herendských produktů je zcela unikátní, ročně spatří světlo světa na 350-400 nových produktů Herendi. Tradice a inovace! Tato výstava se zaměřuje především na tuto myšlenku. Nejdůstojněji to lze znázornit na příkladu vývoje jedné z našich nejstarších vzorů – vzoru Viktorie -, která je páteřním pilířem této výstavy. Tolik barevných variací a desetiletí přizpůsobení se aktuálním trendům. Expozice představí také mnoho takových mistrovských děl, která jsou díky svým rozměrům, zpracování nebo jiným parametrům považována za bravurní kousky. Jsou jimi zpravidla, v limitovaném počtu vyráběné, exkluzivní kousky, které důstojně reprezentují výjimečné znalosti akropole manufakturní výroby porcelánu! Herend! V nesčetných podobách vychvalující práci rukou herendských mistrů.

Festival ambasád FOOD&CULTURE
8. červen 2019

Dne 08.06.2019 se uskutečnil Festival ambasád FOOD&CULTURE.

Partnerům akce vinařství BOCK a společnosti Husí Játra děkujeme za výjimčenou a úspěšnou prezentaci.

Around the World with 10 Chambers
30. květen 2019

Česko-maďarská obchodní komora se poprvé zúčastnila významného společného setkání zahraničních obchodních komor v ČR “Around the World with 10 Chambers” dne 30. května 2019 v restauraci Žofín Garden.

Účastníci této akce měli možnost ochutnat speciality z celého světa.

Za vynikajíci prezentaci děkujeme našim partnerům: vinařství BOCK, společnosti Husí Játra a společnosti DELPRA.

Wine Prague
28. květen 2019

28. května 2019 bylo výstaviště PVA EXPO PRAHA svědkem degustačního workshopu maďarských vín. Účastnici měli možnost degustovat různá maďarská vína od různých vinařů.

V návaznosti na workshop je ČMOK připravena všem zájemcům o obchod s vínem zprostředkovat obchodní schůzky a jednání, poskytnout konzultační a další poradenskou činnost. Máme informace o právních a daňových podmínkách podnikání v obou zemích, a také nabízíme potřebný servis při podnikatelských misích, včetně tlumočení.

Obchodní mise
22.-23. květen 2019

Pod záštitou Krajské obchodní a průmyslové komory z župy Hajdú-Bihar a za účasti Česko-maďarské obchodné komory se uskutečnilo v Maďarsku v Debrecenu dne 23. května 2019 Česko-Maďarské Obchodní Fórum.

Vrcholem Obchodního Fóra byl podpis dohody o spolupráci mezi ČMOK a Krajskou obchodní a průmyslovou komorou z župy Hajdú-Bihar.

Maďarský ples v Praze
2. březen 2019

Náš partner, Svaz Maďarů žijících v českých zemích z.s., Pobočný spolek Praha uspořádal  28. maďarský ples v Praze, který se uskutečnil v sobotu 2. března od 19. hodin v reprezentačních prostorách Autoklubu ČR. Záštitu nad tímto plesem převzalo Maďarské velvyslanectví v Praze. Hlavní hvězdou večera byl operní pěvec Kázmér Sárkány.

Tento ples se stal nezapomenutelnou událostí pro všechny zúčastněné.  Věříme, že i v roce 2020 bude tato tradice nadále pokračovat a ČMOK poskytne znovu podporu k úspěšné organizaci této akce.  Srdečně zveme  členy i nečleny  ČMOK na 29. maďarský ples v Praze.

Konference SPOTŘEBITEL 4.0
19.2.2019

Náš partner, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora spolu s Hospodářskou komorou České republiky v úterý 19.2.2019 pořádala konferenci s názvem SPOTŘEBITEL 4.0 – Globální trendy v retailu. Konference se konala v Praze, v budově Florentinum. Členové Česko-maďarské obchodní komory se mohli konferenci zúčastnit za zvýhodněnou cenu.  Předseda Italsko-české obchodní a průmyslové komory, Gianfranca Pinciroli a prezident Hospodářské komory ČR, Vladimír Dlouhý podepsali memorandum o spolupráci mezi oběma komorami.

spotrebitel pozvanka

ČMOK na veletrhu Go/Regiontour v Brně
17-20.01.2019

Ve dnech od 17. do 20. ledna 2019. se konal v Brně již 28. ročník největšího moravského veletrhu cestovního ruchu Go\Regiontour. Cestovní ruch je velmi důležitou oblastí česko-maďarských obchodních relací a ČMOK ho pokládá za prioritou. Na veletrhu prezidentka komory Marianna Dávidházy jednala o možnostech spolupráce mezi jinými i s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Zástupci maďarských hotelů, vinařů i prodejci tradičních Maďarských pochoutek u návštěvníků veletrhu měli velký úspěch.

Recepce u příležitosti návštěvy ministra zahraničních věcí
16.11.2018

Velvyslanectví Maďarska v Praze, Česko-maďarská obchodní komora a časopis pro podporu obchodu a cestovního ruchu Všudybyl společně organizovali recepci, která se konala u příležitosti návštěvy ministra zahraničních věcí a obchodu Maďarské republiky, pana Pétera Szíjjártó v Česku. Recepce byla pořádána dne 16. listopadu v Praze na Hradčanech v hotelu Savoy.

[/fusion_gallery]