Festival ambasád FOOD&CULTURE
8. červen 2019

Dne 08.06.2019 se uskutečnil Festival ambasád FOOD&CULTURE.

Partnerům akce vinařství BOCK a společnosti Husí Játra děkujeme za výjimčenou a úspěšnou prezentaci.

Around the World with 10 Chambers
30. květen 2019

Česko-maďarská obchodní komora se poprvé zúčastnila významného společného setkání zahraničních obchodních komor v ČR “Around the World with 10 Chambers” dne 30. května 2019 v restauraci Žofín Garden.

Účastníci této akce měli možnost ochutnat speciality z celého světa.

Za vynikajíci prezentaci děkujeme našim partnerům: vinařství BOCK, společnosti Husí Játra a společnosti DELPRA.

Wine Prague
28. květen 2019

28. května 2019 bylo výstaviště PVA EXPO PRAHA svědkem degustačního workshopu maďarských vín. Účastnici měli možnost degustovat různá maďarská vína od různých vinařů.

V návaznosti na workshop je ČMOK připravena všem zájemcům o obchod s vínem zprostředkovat obchodní schůzky a jednání, poskytnout konzultační a další poradenskou činnost. Máme informace o právních a daňových podmínkách podnikání v obou zemích, a také nabízíme potřebný servis při podnikatelských misích, včetně tlumočení.

Obchodní mise
22.-23. květen 2019

Pod záštitou Krajské obchodní a průmyslové komory z župy Hajdú-Bihar a za účasti Česko-maďarské obchodné komory se uskutečnilo v Maďarsku v Debrecenu dne 23. května 2019 Česko-Maďarské Obchodní Fórum.

Vrcholem Obchodního Fóra byl podpis dohody o spolupráci mezi ČMOK a Krajskou obchodní a průmyslovou komorou z župy Hajdú-Bihar.

Maďarský ples v Praze
2. březen 2019

Náš partner, Svaz Maďarů žijících v českých zemích z.s., Pobočný spolek Praha uspořádal  28. maďarský ples v Praze, který se uskutečnil v sobotu 2. března od 19. hodin v reprezentačních prostorách Autoklubu ČR. Záštitu nad tímto plesem převzalo Maďarské velvyslanectví v Praze. Hlavní hvězdou večera byl operní pěvec Kázmér Sárkány.

Tento ples se stal nezapomenutelnou událostí pro všechny zúčastněné.  Věříme, že i v roce 2020 bude tato tradice nadále pokračovat a ČMOK poskytne znovu podporu k úspěšné organizaci této akce.  Srdečně zveme  členy i nečleny  ČMOK na 29. maďarský ples v Praze.

Konference SPOTŘEBITEL 4.0
19.2.2019

Náš partner, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora spolu s Hospodářskou komorou České republiky v úterý 19.2.2019 pořádala konferenci s názvem SPOTŘEBITEL 4.0 – Globální trendy v retailu. Konference se konala v Praze, v budově Florentinum. Členové Česko-maďarské obchodní komory se mohli konferenci zúčastnit za zvýhodněnou cenu.  Předseda Italsko-české obchodní a průmyslové komory, Gianfranca Pinciroli a prezident Hospodářské komory ČR, Vladimír Dlouhý podepsali memorandum o spolupráci mezi oběma komorami.

spotrebitel pozvanka

ČMOK na veletrhu Go/Regiontour v Brně
17-20.01.2019

Ve dnech od 17. do 20. ledna 2019. se konal v Brně již 28. ročník největšího moravského veletrhu cestovního ruchu Go\Regiontour. Cestovní ruch je velmi důležitou oblastí česko-maďarských obchodních relací a ČMOK ho pokládá za prioritou. Na veletrhu prezidentka komory Marianna Dávidházy jednala o možnostech spolupráce mezi jinými i s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Zástupci maďarských hotelů, vinařů i prodejci tradičních Maďarských pochoutek u návštěvníků veletrhu měli velký úspěch.

Recepce u příležitosti návštěvy ministra zahraničních věcí
16.11.2018

Velvyslanectví Maďarska v Praze, Česko-maďarská obchodní komora a časopis pro podporu obchodu a cestovního ruchu Všudybyl společně organizovali recepci, která se konala u příležitosti návštěvy ministra zahraničních věcí a obchodu Maďarské republiky, pana Pétera Szíjjártó v Česku. Recepce byla pořádána dne 16. listopadu v Praze na Hradčanech v hotelu Savoy.