30. Maďarský Ples v Praze
28. květen 2022

V sobotu 28. května 2022 se konal v prostorách Autoklub České republiky 30. Maďarský Ples v Praze.

Záštitu nad tímto plesem převzalo Maďarské velvyslanectví v Praze. Generálním partnerem plesu byla Česko – maďarská obchodní komora. Již po několikáté byl hlavní hvězdou večera operní pěvec Kázmér Sárkány.

V roce 2023 se těšíme na pokračování tradice maďarských plesů v Praze s podporou ČMOK.

Around the World with 9 Chambers
4. květen 2022

Společné networkingové setkání členů a přátel devíti zahraničních hospodářských komor v ČR se uskutečnilo, po tříleté přestávce, opět v prostorách žofínských zahrad Žofín Garden Slovanský ostrov 226, Praha 1.

Charitativním partnerem pro letošní rok byla organizace Lékaři bez hranic.

Ve spolupráci s osmi dalšími zahraničními hospodářskými komorami v ČR se podařilo uspořádat skvělou společenskou networkingovou událost, která poskytovala prostor k neformálním setkáním členů komor i jejich hostů. ČMOK považuje tuto událost za prestižní prezentaci svých aktivit.

Hlavními partnery prezentace maďarských specialit na tomto fóru byly následující společnosti:

DELPRA s.r.o. – dodavatel produktů PICK (salámů a dalších specialit), www.delpra.cz

PhDr. Filip Töpfer HUSÍ JÁTRA – dodavatel husích a kachních produktů z Maďarska, www.husijatra.cz

Vinařství CSÁNYI z oblasti Villány,  www.csanyipinceszet.hu

Vinařství MAUL ZSOLT z oblasti Villány, www.maul.hu

CRS a.s., reklamní a marketingový partner ČMOK, www.crs-company.cz

Společenský večer proběhl v přátelské atmosféře, v dobré náladě, za doprovodu příjemné hudby.

Nejen zpestřením večera, ale hlavně podporou dobré věci bylo uspořádání tomboly, jejíž zisk byl věnován organizaci – „Lékaři bez hranic“.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili této akce a všem, kteří v rámci této skvělé akce realizovali prezentaci svých specialit a zasloužili se tak o vynikající kulinářské zážitky účastníků.

Všem partnerům děkujeme za profesionální průběh večera na vysoké úrovni.

Těšíme se na tento společný program s ostatními komorami i v roce 2023.

Foto: Jaromír Zubák

Neformální setkání a ochutnávka maďarských vín
28. duben 2022

Dne 28.4.2022 proběhlo neformální setkání členů a partnerů ČMOK. Součástí setkáni byla ochutnávka vín vedená renomovaným českým someliérem Jakubem Přibylem. Na řízenou část ochutnávky plynule navázal volný program, kde bylo možné ochutnat i další vína, které nebyli součásti řízené ochutnávky.

Akce proběhla v prostorech hotelu Linder v Praze.

Business Breakfast
10. březen 2022

První letošní osobní setkání členů a partnerů ČMOK se uskutečnilo dne 10.03.2022 formou Business Breakfastu v krásných prostorách hotelu Mandarin Oriental v Praze. Toto setkání bylo tematicky zaměřené na oblast energetiky. Setkání mělo velice pozitivní odezvu jak ze strany pozvaných členů a partnerů, tak i ze strany přednášejících odborníků.

Turbulence v cenách elektřiny a krach některých distributorů elektrické energie na konci loňského roku signalizovaly nesnadnou cestu ekonomického vývoje pro rok 2022.  Nyní trhy žijí v obavách z eskalace konfliktu na Ukrajině, jehož jádrem je globální trh s komoditami – především s ropou a plynem.

První přednášející Business Breakfastu byla Jana Steckerová, senior ekonomka Komerční banky, a.s.

KB patří mezi přední bankovní instituce v České republice a ve střední a východní Evropě s 1,6 mil. klientů.

Panelovou diskusi zahájila svou prezentací na téma Makroekonomické dopady a scénáře rusko-ukrajinského konfliktu.

Druhé vystoupení naší panelové diskuse patřilo společnosti innogy, kterou zastupoval Balázs Zámbó, člen představenstva a ředitel pro strategii společnosti innnogy Česká republika, zodpovědný za fúze a akvizice, rozvoj podnikání a strategii. Obsahem jeho úvahy bylo téma: Turbulence na energetických trzích.

Společnost innogy patří do skupiny MVM a je lídrem v oblasti dodávek zemního plynu s téměř 1,2 milionu zákazníků na českém trhu.  V oblasti elektřiny má innogy 0,6 mil. zákazníků a patří mezi 4 největší místní dodavatele. Skupina MVM je úspěšná integrovaná energetická společnost s přibližně 18 500 zaměstnanci, která má nejvyšší podíl na národním trhu s elektřinou a plynem v Maďarsku.

Třetím řečníkem setkání byl Richard Austen, Country Chairman and CEO MOL Česká republika s.r.o. Skupina MOL je přední integrovaná středo-východoevropská ropná a plynárenská korporace se sídlem v Budapešti v Maďarsku. Působí ve více než 30 zemích a zaměstnává 25 000 lidí po celém světě. Průzkumné a těžební aktivity společnosti MOL jsou podloženy 80letými zkušenostmi v oblasti uhlovodíků.  Úvahy pana Austena se především týkaly šokujícího cenového skoku pohonných hmot a nastínil rámcový názor na trhem očekávanou regulaci cen pohonných hmot ze strany státu.

Posledním přednášejícím byl Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.

Svaz průmyslu a dopravy je přední podnikatelskou lobbistickou organizací v České republice, která zastupuje zaměstnavatele na národní i mezinárodní úrovni.

Mezi priority konfederace patří výzkum, vývoj a inovace v průmyslu, Green deal, průmyslová a energetická transformace.  Slyšeli jsme jeho zamyšlení nad dopady současné geopolitické situace z pohledu zaměstnavatelů a také jeho úvahu nad očekávanými změnami v Nové zelené dohodě v důsledku sankcí provázejících válečný konflikt na Ukrajině.

Webinář: Mzdový průzkum 2022
10. únor 2022

Jaké jsou aktuální náborové výzvy, jak se mění mzdy a jaké strategie společnosti volí, aby získaly ty nejlepší uchazeče na kvalifikovaná pracovní místa?

10.2. 2022 se konal webinář, na kterém Vám byli představeny ty nejzásadnější informace a náborové trendy v jednotlivých sektorech a byli probrány aktuální výše mezd na nejobsazovanějších rolích v konkrétních oborech.

Mohli jste tak získat ucelený přehled o vývoji pracovního trhu napříč specializacemi a užitečná data pro vaše budoucí náborové strategie. Webinář proběhl (s výjimkou úvodního slova a prezentace divize Stavebnictví a reality) v českém jazyce.

Obsah webináře: 

1. Změny na pracovním trhu v roce 2021 a 2022: hlavní trendy a klíčová zjištění
2. Prezentace výsledků průzkumu firem (náborové strategie) a uchazečů (spokojenost zaměstnanců)
3. Pracovní trh dle oborů: Finance a účetnictví, Business Services, Obchod a marketing, Life Sciences, Inženýring a logistika, Stavebnictví a reality, IT & IT Contracting

Měsiční bulletin Institutu pro hospodářský a podnikatelský výzkum (GVI) Maďarské obchodní a průmyslové komory
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Vážení členové a partneři,

níže naleznete měsíční bulletin Institutu pro hospodářský a podnikatelský výzkum (GVI) Maďarské obchodní a průmyslové komory z období listopadu a prosince roku 2021 v maďarštině a angličtině.

Zde jsou odkazy na měsíčně aktualizované zprávy GVI v angličtině a maďarštině: