10. květen 2023
Around the World with 8 Chambers
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Dne 10.05.2023 od 18:00 hod. na pražském Žofíně (Žofín Gardens) se uskuteční   tradiční   společná networkingová akce 8 smíšených zahraničních obchodních komor pod názvem „Around the World with 8 Chambers“.

Česko-maďarská obchodní komora bude reprezentovat Maďarsko s typickými maďarskými delikatesami, jako jsou suché salámy, kachní a husí produkty včetně foie gras a vínem.

Výtěžek akce půjde na charitativní účely, pro organizaci Lékaři bez hranic.

Veškeré informace naleznete v přiloženém PDF, kde se také můžete zaregistrovat přes tlačítko Online registration here.

Termín pro ukončení registrace je 03.05.2023.

24. květen 2023
City for the Future
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Conference city for the Future (CEE Expo B2B Forum: For Sustainable and Smart Urban Development)

Organized by Embassy of the Czech Republic in Budapest and Czech Trade

Budapest, Hungary

31. květen 2023
Setkání s Meziparlamentní skupinou PSP ČR
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Setkání Meziparlamentní skupiny přátel Česko-Maďarsko PSP ČR a členů ČMOK.

Setkání se uskuteční za účasti předsedkyně Meziparlamentní skupiny a za účasti Velvyslance Maďarska.

Kromě jiného proběhnou prezentace podnikatelských aktivit členů a partnerů ČMOK, diskuze a neformální networking.

15. červen 2023
Business Breakfast
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

15. července 2023 proběhne v dopoledních hodinách Business Breakfast členů ČMOK.

Jarní Praha s chutí maďarských vín
19. duben 2023

“Jarní Praha s chutí maďarských vín”

Pod tímto názvem se ve středu, 19. dubna 2023, uskutečnila prezentační akce pořádaná ve spolupráci Česko – maďarské obchodní komory s PADE s.r.o. a Wine Mission Kft.

V reprezentačních prostorách Velvyslanectví Maďarska v Praze byla představena nejlepší vína z produkce čtyř maďarských vinářství.

Prezidentka ČMOK, paní Marianna Dávidházy přivítala hosty krátkým úvodním slovem, čímž otevřela degustaci představovaných vín. Průběh ochutnávky byl doprovázen prezentacemi jednotlivých vinařství.

Při degustacích byl dostatek prostoru pro oblíbené networkingové setkání a tak se celá událost protáhla do pozdních odpoledních hodin.

Hosté měli možnost ochutnat celou škálu produktů vinařství z těchto oblastí:

Áts Károly borászata: http://www.atskaroly.hu

Bock Pincészet: https://bock.hu

Bodri borászat: https://bodribor.hu

Szászi Birtok: https://szaszibirtok.hu

 

Business Breakfast
6. duben 2023

První letošní Business Breakfast za účasti členů a partnerů ČMOK se uskutečnil dne 06.04.2023.

Řečníci hostům přiblížili trendy v měnové politice, pohled bankovního sektoru na aktuální ekonomickou situaci a očekávaný vývoj.

Přednášejícími byli:

– Jan Bureš – hlavní ekonom Patria Finance a seniorní ekonom KBC/ČSOB

– Dominik Rusinko – makroekonomický analytik ČSOB

Veszprém, Evropské hlavní město kultury
2023

Maďarské město Veszprém spolu s regionem Bakony-Balaton získalo 1. ledna 2023 nejprestižnější kulturní titul Evropské unie a stane se tak Evropským hlavním městem kultury 2023, čímž se připojí ke dvěma českým městům, Praze (2000) a Plzni (2015), kterým se této pocty již dostalo, a také k Broumovu nebo k Českým Budějovicím, které se chtějí stát držitelem tohoto titulu pro rok 2028.

Programy, které Veszprém-Balaton 2023 a jeho partneři pořádají, reagují na hlavní výzvy dneška prostřednictvím umění a kultury. Jde například o navrácení života a komunity do našich měst. Mezi další cíle patří podpora tradičních a perspektivních aktivit v obcích, které se mohou nacházet na “méně frekventované cestě”. Zvyšování povědomí o ekologických problémech, kterým Balaton a jeho povodí čelí, zapojování mladých lidí a probouzení jejich zájmu o kulturu prostřednictvím pozoruhodných představení a prezentací posilování mezilidských vztahů lidí, vztahů k životnímu prostředí i kultury soužití.

Víc informací na tomto odkazu.

Valná hromada členů ČMOK
23. únor 2023

Dne 23.2.2023 se konala na adrese sídla valná hromada členů ČMOK, na které došlo ke schválení předložené výroční zprávy ČMOK včetně příloh za rok 2022. Na této valné hromadě byl projednán již realizovaný program v průběhu 2023 a připravený plán aktivit pro zbytek roku 2023, o kterém přítomní členové aktivně diskutovali. Tato diskuze se týkala zejména velice úspěšného programového formátu Business Breakfast s ohledem na zájmy a preference zúčastněných v souvislosti s aktuálními ekonomickými tématy a výzvami, které můžeme předjímat pro rok 2023.

Valná hromada následně schválila plánované body programu pro rok 2023, tak jak byly navrženy. Na závěr této valné hromady proběhla diskuze o dosavadní činnosti ČMOK, včetně projednání návrhů k dalšímu zlepšování aktivit, k rozšíření členské základny a k dalším podnětům.

31. Maďarský Ples v Praze
18. únor 2023

31. ročník Maďarského plesu v Praze se uskutečnil tradičně v prostorách Autoklubu ČR v sobotu 18.2.2023.

Organizátorem akce byl Svaz Maďarů žijících v českých zemích, Pobočný spolek Praha. Generálním partnerem letošního plesu byla Česko – maďarská obchodní komora. Komoru na této akci zastupovali jak vedení, tak i členové komory.

Po přivítání hostů ze strany organizátorů, ples zahájil krátkým proslovem Dr. Baranyi András, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Maďarska v České republice, který převzal záštitu nad touto společenskou akcí.

Oficiální program pokračoval vystoupením folklórní skupiny Nyitnikék.

O hudbu se postarala kapela Retrock Party Band, kterou doplňovala romská folklórní kapela Pannon, která předvedla svižnou cimbálovou hudbu k tanci.

Hosté měli možnost zažít neopakovatelnou atmosféru této společenské akce, která nepochybně patří mezi vrcholy pražské plesové sezóny. Věříme, že všichni si akci užili a byli spokojení.

Hostům byl k dispozici stánek s výběrem vynikajících maďarských vín, která byla představena členem ČMOK, společností Wine Mission Kft z Maďarska.

Po úspěchu 31. ročníku s velkými očekáváními vyhlížíme nadcházející ročník. Věříme, že nic nebude bránit tomu, aby se uskutečnil a navázal tak na krásnou a úspěšnou tradici Maďarských plesů v Praze.

Zahájení 70. sezóny Maďarského kulturního centra v Praze
19. leden 2023

19. ledna 2023, ke Dni maďarské kultury proběhlo zahájení 70. sezóny Maďarského kulturního centra v Praze. Zástupci Lisztova institutu představili nejvýznamnější programy roku 2023.

Pri této příležitosti, Česko-Maďarská obchodní komora rukou prezidenty podepsala  memorandum o roční spolupráci mezi ČMOK a Maďarským kulturním centrem v Praze.

V rámci večera vystupili, folklorní taneční soubor NYITNIKÉK, hudební skupina HUZAVONÓ a také absolvent MAĎARSKÉ AKADEMIE TANCE. Součásti programu byl vzpomínkový večer PORTRÉT SÁNDORA PETŐFIHO k 200. výročí básníkova narození.

Herec VLADIMÍR POLÍVKA přednesl výběr z básnikovi tvorby.