Poznejte Maďarsko - Online seminář
14. prosinec 2020

Agentura Moje Maďarsko spustila web online edukační platformy „Poznejte Maďarsko – online seminář s certifikátem zdarma“. Agentura vznikla s cílem seznamovat českou veřejnost s krásami a atraktivitami Maďarska. Zejména profesionálům cestovního ruchu pak vzkazuje:

„Jako Maďaři žijící v Praze jsme často zjistili, že i když Maďarsko získává na popularitě mezi českými turisty, mnoho jeho pokladů zůstává před nimi stále skryto. Naším cílem je tedy to, abychom jim vedle zavedených a populárních letovisek ukázali i něco jiného, něco nového. Rádi bychom vám představili nejkrásnější krajiny Maďarska, nejatraktivnější lázně, lahodná maďarské jídla, ohnivá vína, chutné maďarské pálenky a mnohem víc, než si umíte představit.“

Návštěvníkům webu avizuje: „Chystáme se na fascinující cestu Maďarskem, abychom našli jeho poklady. Slibujeme, že tento výlet bude nejen poučný ale i zábavný. Na jeho konci budete mít komplexní znalostí o památkách, o gastronomii, o wellness zařízeních, o tradicích a zvycích, důležité jak pro turisty, tak pro profesionály a také spoustu zábavných faktů. A hlavně si osvojíte know-how, které využijete při propagaci a prodeji Maďarska svým zákazníkům.“

Připravila Dorotka Nikolicza.

https://online.mojemadarsko.eu/

Online webinář ČMOK a Obchodní a průmyslové komory župy Fejér
26. listopad 2020

Obchodní a průmyslová komora župy Fejér s spolupráci s ČMOK pořádala online akci za účelem seznámení se s obchodními a ekonomickými příležitostmi České republiky.

Čas události: čtvrtek 26/11/2020 v 10:00

Místo konání akce: online – webinář

______________________________________________

Důraz byl kladen na rozvoj exportu, posílení dvoustranných mezinárodních ekonomických vztahů, usnadnění přístupu na zahraniční trhy. Účastníci obdrželi relevantní tržní informace o daných regionech, informace o konkrétních příležitostech hledání obchodních partnerů a další užitečné a praktické rady.

Řečníci webináře byli odborníci, kteří velmi dobře znají českou ekonomiku, stejně jako obchodní atašé Maďarského velvyslanectví v České republice.

Řečníci:

István Kolozsvári,  obchodní atašé Maďarského velvyslanectví v ČR

Marianna Dávidházy, Prezidentka  ČMOK

Árpád D. Velvéthy, vedoucí kanceláře CED non profit organizace

János Svigruha, generální ředitel S.A.B. Impex spol. s r.o.

29. Maďarský ples v Praze
15. únor 2020

Svaz Maďarů žijících v českých zemích z.s., Pobočný spolek Praha uspořádal 29. Maďarský ples v Praze, který se uskutečnil v sobotu 15. února 2020
od 19 hodin v reprezentačních prostorách Autoklubu ČR.

Záštitu převzal dr. Miklós Boros, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Maďarska v České republice.

CED oslavuje první rok fungování v České republice
2020

Strategickým úkolem CED Central European Economic Development Network Nonprofit Kft. je poskytovat profesionální podporu exportním aktivitám maďarských podniků do středoevropského regionu.

K dosažení tohoto cíle byla v roce 2019 otevřena kancelář v České republice, ve státe který má značný exportní potenciál a dynamicky se rozvíjející ekonomiku.  Otevřením zastoupení kanceláře bylo dokončeno pokrytí CED ve střední Evropě a ve všech zemích Višegrádské čtyřky (V4), což nyní usnadňuje vstup maďarských společností na zahraniční trhy s 22 pobočkami.

Brno je druhým nejdůležitějším ekonomickým, logistickým a obchodním centrem v České republice, a to navzdory skutečnosti, že ve městě sídlí většina institucí veřejné správy. To je velká výhoda pro bezproblémové dokončení administrativních a právních procesů, které maďarské společnosti potřebují pro vstup na zahraniční trhy.

Úkolem brněnské kanceláře je poskytovat aktuální informace o trhu, najít konkrétní obchodní příležitosti a usnadnit efektivní vstup maďarských společností na zahraniční trhy organizováním obchodních a odborných jednání, podpořit tak dynamiku ekonomické a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi.

Opodstatnění pro otevření pobočky skvěle ukazuje skutečnost, že maďarské exportní ukazatele směrem k českému trhu se v posledních letech dynamicky zvýšily: hodnota maďarského exportu v roce 2019 překročila 4,67 miliardy eur. Mezi hlavní maďarské položky vývozu patří různé stroje, elektrické zboží, vozidla, dopravní prostředky a chemické výrobky.

Kancelář navázala vynikající profesionální partnerství s mnoha místními, národními, profesními, ekonomickými organizacemi a komorami. Kromě své činnosti úzce spolupracuje s Maďarským Velvyslanectvím v Praze. To vše nastíní úspěšný vstup maďarských společností na zahraniční trhy se zaměřením na jednotlivé sektory.

V budoucnu můžeme očekávat zlepšení maďarských tržních pozic především od zvýšení tržního podílu strojírenského, elektronického, oděvního průmyslu, chemických a farmaceutických výrobků. Pro maďarské maloobchodníky a střední podnikatele může být dalším bodem zlomu vývoz v oblasti potravinářství, napřiklad export kvalitních vín.

Kontakt:

Web: www.ced.hu

Adresa: 627 00 Brno-Slatina, Tuřanka 1519/115a Green Building, 4. em.

Telefon: +420 776 710 233

E-mail: brno@ced.hu