02/2021
Grand test maďarských vín v magazínu WINE & Degustation
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Česko-maďarská obchodní komora iniciovala a podpořila odbornou degustaci, grand test maďarských vín, kterou připravila redakce magazínu Wine&Degustation.

Cílem této degustace bylo představit všem českým milovníkům vína jednu z nejzajímavějších vinařských oblastí Maďarska, a tou je region Villány. Villány (maďarsky Vyllányi) je nejjižnější vinařská oblast v Maďarsku. Nachází se v blízkosti chorvatských hranic a má nejlepší přírodní a klimatické podmínky pro pěstování vína ze všech 22 maďarských vinařských oblastí.

Podnebí zde je pro víno opravdu jedinečné. Villány leží na stejné zeměpisné šířce, jakou má francouzská vinařská oblast Bordeaux. Hřeben Villánských kopců blokuje nepříznivé studené proudy přicházející ze severu a zároveň teplo na jižních svazích pomáhá udržovat vlažný vzduch přicházející od Středozemního moře. Blízkost řeky Drávy přináší ranní vlhkost a rosu, což znamená dostatek vláhy i v horkých letních dnech. Vápencové podloží v místní půdě je na některých místech až několik metrů silné. Pohlcuje tak teplo během dne a vydává je zpět během chladnějších nocí.

Výsledkem tohoto submediteránního mikroklimatu, bohatého na denní světlo, jsou vynikající hrozny s aromatickým a ohnivým nádechem. Excelentní surovina pro výrobu především červených vín. Obecně platí, že Villány proslavila hlavně červená vína Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Kékfrankos (Frankovka) a Merlot. Zejména vína z odrůdy Cabernet Franc tu dosahují mimořádných kvalit.

Jedinečnost regionu a vysoká kvalita místních vín vedla k tomu, že vinařská oblast Villány má od roku 2005 vína označená vlastní známkou regionálního původu DHC Villany. (Districtus Hungaricus Controllatus Villány).

Pokud víno splňuje kritéria stanovená v nařízení o ochraně původu vinařské oblasti Villany, pak je víno oprávněno nést ochrannou známku Crocus.

A právě na tato vína se vinařští odborníci a someliéři z redakce WINE&Degustation zaměřili.

Ve spolupráci s naší komorou, a s laskavou podporu vinařského sdružení vinařů regionu Villány, se nám podařilo získat opravdu reprezentativní vzorek vín, která patří ke špičce regionu.

Jaké bodové ohodnocení jednotlivá vína obdržela a jaká someliérům nejvíce chutnala, si můžete sami přečíst zde:

Grand test maďarských vín.

Od 11.2.2021 - 10:00 do 12.2.2021 - 16:00
Česko-maďarské business fórum s B2B - ONLINE
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Dovolujeme si Vás pozvat na online česko-maďarské podnikatelské fórum. Součástí fóra budou i B2B jednání online mezi českými a maďarskými firmami. Akce je organizována Hospodářskou komorou České republiky ve spolupráci s Maďarskou obchodní a průmyslovou komorou.

Text k akci v českém jazyce včetně přihášeni k ONLINE fóru naleznete pod tím odkazem.

Text k akci v maďarském jazyce včetně přihášeni k ONLINE fóru naleznete pod tím odkazem.

MZDOVÝ PRŮZKUM 2021 - série webinářů
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Uplynulý rok přinesl pracovnímu trhu mnoho změn, zvratů a nových trendů. Jak se tyto události promítly do vývoje mezd a benefitů či motivace a preferencí uchazečů, ale také firem?

Nyní nabízime členům a partnerům ČMOK možnost zúčastnit se zdarma online webinářů personálně-poradenské společnosti Hays Czech Republic s.r.o., kde budou všechny tyto otázky zodpovězeny v rámci prezentace výsledků Mzdového průzkumu Hays pro rok 2021 v jednotlivých sektorech:

Stavebnictví & Reality: úterý, 26. ledna 2021

Retail: úterý, 2. února 2021

Finance & účetnictví & BUSINESS SERVICES:  středa, 3. února 2021

Obchod & Marketing: čtvrtek, 4. února 2021

IT & Telekomunikace: úterý 9. února 2021

Life Sciences: středa, 10. února 2021

Výroba & logistika: čtvrtek, 11. února 2021

Webináře budou probíhat v českém jazyce.

Těšíme se na Vás!

Tým Hays Czech Republic & Česko-maďarská obchodní komora

Slepá degustace vín
GRAND TEST WD 2/21: Villány DHC
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Vážení přátelé,

časopis WINE & Degustation je první nezávislý měsíčník v České republice pro milovníky vína, gurmány a pro všechny, kteří považují svět vína a gastronomie za téma, které je mimořádně trendy a je součástí jejich životního stylu.

V únorovém čísle 2/2021 bude uveřejněn článek o regionu Villány z Maďarska, který bude zahrnovat rozsáhlou slepou ochutnávku vín a recenzi vín z Villány DHC.

ČMOK je ctí podpořit tuto iniciativu, která se týká představení významné maďarské vinařské oblasti.

GRAND TEST WD 2/21: Villány DHC

Termín pro dodání vzorků:  11. 1. 2021

Umístění do testu je ZDARMA.

Podmínky zařazení vzorků do testu:
2 láhve od každého vzorku prosím zašlete na adresu redakce:
YACHT, s.r.o., Nedvědovo nám. 14, Praha 4 – Podolí, 147 00.

V případě dotazů nás neváhejte kontakovat.

Michal Šetka
šéfredaktor

Václav Tichoň 
zástupce šéfredaktora

e-mail: vaclav@w-d.cz
tel. +420 777 722 128

Kongresové a výstavní centrum Budapešť
HUNGEXPO BUDAPEŠŤ - Program mezinárodních veletrhů 2021
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Rádi bychom Vás upozornili na možnost účastnit se mezinárodních veletrhů různých tématických zaměření v rámci HUNGEXPO BUDAPEŠŤ. Celý prospekt s kompletním programem a kontakty naleznete v odkazu níže.

Změna programu z důvodu epidemie COVID-19 je vyhrazena.

CED oslavuje první rok fungování v České republice
0
0
0
0
Dny
0
0
Hod
0
0
Min
0
0
Sek

Strategickým úkolem CED Central European Economic Development Network Nonprofit Kft. je poskytovat profesionální podporu exportním aktivitám maďarských podniků do středoevropského regionu.

K dosažení tohoto cíle byla v roce 2019 otevřena kancelář v České republice, ve státe který má značný exportní potenciál a dynamicky se rozvíjející ekonomiku.  Otevřením zastoupení kanceláře bylo dokončeno pokrytí CED ve střední Evropě a ve všech zemích Višegrádské čtyřky (V4), což nyní usnadňuje vstup maďarských společností na zahraniční trhy s 22 pobočkami.

Brno je druhým nejdůležitějším ekonomickým, logistickým a obchodním centrem v České republice, a to navzdory skutečnosti, že ve městě sídlí většina institucí veřejné správy. To je velká výhoda pro bezproblémové dokončení administrativních a právních procesů, které maďarské společnosti potřebují pro vstup na zahraniční trhy.

Úkolem brněnské kanceláře je poskytovat aktuální informace o trhu, najít konkrétní obchodní příležitosti a usnadnit efektivní vstup maďarských společností na zahraniční trhy organizováním obchodních a odborných jednání, podpořit tak dynamiku ekonomické a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi.

Opodstatnění pro otevření pobočky skvěle ukazuje skutečnost, že maďarské exportní ukazatele směrem k českému trhu se v posledních letech dynamicky zvýšily: hodnota maďarského exportu v roce 2019 překročila 4,67 miliardy eur. Mezi hlavní maďarské položky vývozu patří různé stroje, elektrické zboží, vozidla, dopravní prostředky a chemické výrobky.

Kancelář navázala vynikající profesionální partnerství s mnoha místními, národními, profesními, ekonomickými organizacemi a komorami. Kromě své činnosti úzce spolupracuje s Maďarským Velvyslanectvím v Praze. To vše nastíní úspěšný vstup maďarských společností na zahraniční trhy se zaměřením na jednotlivé sektory.

V budoucnu můžeme očekávat zlepšení maďarských tržních pozic především od zvýšení tržního podílu strojírenského, elektronického, oděvního průmyslu, chemických a farmaceutických výrobků. Pro maďarské maloobchodníky a střední podnikatele může být dalším bodem zlomu vývoz v oblasti potravinářství, napřiklad export kvalitních vín.

Kontakt:

Web: www.ced.hu

Adresa: 627 00 Brno-Slatina, Tuřanka 1519/115a Green Building, 4. em.

Telefon: +420 776 710 233

E-mail: brno@ced.hu