Výstava se uskuteční od 4. září 2019 do 30. září 2019
Výstava Herendského porcelánu
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Česko-maďarská obchodní komora informuje o zahájení výstavy porcelánu Herend v Praze, kterou pořádá Maďarský institut v Praze ve spolupráci Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.. Výstavu podporuje maďarské velvyslanectví.

Dědictví budoucnosti: Herendský porcelán

Vytvářet hodnoty prostřednictvím manufakturní výroby je výsadou. Tvorba luxusních předmětů, ozdob a prostírání přepychových domovů je výjimečným uměním. Výroba porcelánu v Herendu, dnes již v největší porcelánové manufaktuře na světě, probíhá od prvních okamžiků jeho zrození až po malování ručně. V Manufaktuře, která je Hungarikem, součástí Maďarského Dědictví a také Evropského kulturního dědictví!

Tradicionální společnost pečuje o své tradice, uchovává svoji minulost a dennodenně vyrábí elegantní, úžasný, dech beroucí porcelán. Je to kouzlo, pradávné tajemství, které vlastní. Mezi znalýma rukama mistrů se surovina z kaolinu, živce a křemene přeměňuje v talíře, šálky, vázy a různé figurky. Během pálení získává pevnost, posléze malíři porcelánu halí předměty pomocí jemných štětců a per do důstojně zdobeného hávu. Nespočet tvarů, spousta metod zdobení, návrháři a neustálý vývoj, to vše je potřeba k tomu, aby Manufaktura založená v 19. století byla i dnes uznávána. Můžeme směle prohlásit: Herendský porcelán je uznáván jako součást Maďarského Dědictví.

Porcelán jako materiál je věčný, krása je často pomíjivá. Krásu vypálíme do porcelánu, abychom vytvořili něco trvalého. A milovníci porcelánu si mohou krásu této výstavy a věčnou vzpomínku na ni uchovat ve své duši.

Kdykoliv, v jakékoliv době a v jakémkoliv stylu si každý může najít jemu vyhovující Herendský porcelán. Vždyť vývoj herendských produktů je zcela unikátní, ročně spatří světlo světa na 350-400 nových produktů Herendi. Tradice a inovace! Tato výstava se zaměřuje především na tuto myšlenku. Nejdůstojněji to lze znázornit na příkladu vývoje jedné z našich nejstarších vzorů – vzoru Viktorie -, která je páteřním pilířem této výstavy. Tolik barevných variací a desetiletí přizpůsobení se aktuálním trendům. Expozice představí také mnoho takových mistrovských děl, která jsou díky svým rozměrům, zpracování nebo jiným parametrům považována za bravurní kousky. Jsou jimi zpravidla, v limitovaném počtu vyráběné, exkluzivní kousky, které důstojně reprezentují výjimečné znalosti akropole manufakturní výroby porcelánu! Herend! V nesčetných podobách vychvalující práci rukou herendských mistrů.

Místo konání: MAĎARSKÝ INSTITUT V PRAZE

Kulturní centrum

Adresa: Rytířská 963/25, 110 00 Staré Městove sklepní galerii

Výstava se uskuteční od 4. září 2019 do 30. září 2019

Po 12: 00 – 19:30

Út  10:00 – 19:30

St  10:00 – 18:00

Čt  10:00 – 19:30

Pá 10:00 – 14:00